Pořadatelé očekávají až 20.000 návštěvníků z celé České republiky a zahraničí. Proto musíte počítat s některými dopravními omezeními. Nejvíce kolon se bude tvořit v okolí ulic Táborská, Nádražní a Černoleská. Též počítejte s kolonami v ulicích Červené Vršky, Máchova a Hodějovského, jelikož se očekává, že nejvíce návštěvníku přijede ze směru dálnice D1.
Vstupenky pro benešovské občany jsou tento rok zdarma, ale jejich počet je limitovaný. Vstupenky jsou k vyzvednutí na jméno v Kulturním informačním centru na Masarykově náměstí, ale nejsou přenosné na jinou osobu. Vstupenky pro mimobenešovské občany je možné koupit v předprodeji v síti Ticketportal nebo na festivalové pokladně.
Návštěvníci se nemusí bát o bezpečnost, jelikož uvnitř areálu ji bude mít na starosti najatá profesionální bezpečnostní agentura a bude zde zřízeno i stanoviště pro záchranku a hasiče. Dle zkušeností jsou návštěvníci festivalu nekonfliktní, ale i přesto jsou organizátoři festivalu v kontaktu s policií, hasiči a záchrannou službou.
Samotný festival bude mít pro Benešov velký kulturní, ekonomický a mediální přínos. Jestliže neholdujete tomuto hudebnímu stylu, nezoufejte, i pro vás je připraven hudební program. V sobotu 2. srpna vystoupí na Masarykově náměstí živé kapely. Hlavní hvězdou bude zpěvačka Monika Načeva v doprovodu kytaristy Michala Pavlíčka, dále zahraje Sax and Rythm, Prague Conspiracy, Zoči Voči a závěr bude patřit benešovské skupině Ruce Nohy.
Kompletní informace o festivalu najdete na ZDE
-jak-