Na poslední srpnový pátek jsme připravili pro děti i dospělé celodenní program v paraZOO. V 10:00 vystoupí loutkové divadlo Aleše Bílka Vysmáto. „Divadélko v paraZOO vystupuje pravidelně a vždycky má představení velký úspěch,“ říká organizátorka akce Alena Konvalinová.

Pro návštěvníky jsou připraveny celkem tři komentované prohlídky paraZOO a návštěvníci se tak díky nim dozví více o zraňování volně žijících živočichů a záchranné stanici pro živočichy.

 

ParaZOO se od loňského roku intenzivně věnuje tréninku svých zvířat metodou pozitivní motivace. Metodika vychází z učení Františka Šusty a Gabby Harris – nejvýznamnějších osobností pozitivního tréninku. Johana Spáčilová, trenérka filmových koní, od 16:00 hodin předvede tuto formu tréninku na svém koníkovi plemene miniappalloosa. „Návštěvníci tak mají příležitost vidět v praxi, že tento trénink je aplikovatelný na všechna zvířata – tedy i na ta domácí,“ vysvětluje Konvalinová.

Celodenní program uzavře autorské čtení Jiřiny B. Kislingerové, která napsala knihu pro děti s názvem Kamarádi z paseky. „Autorka je zároveň adoptivní maminkou naší sovice sněžní, takže máme radost, že se naše spolupráce rozvíjí dál,“ doplňuje Konvalinová.

 

Po celý den budou také probíhat tvůrčí dílničky. Jedna z nich pojmenovaná „obLÁSKY pro paraZOO“ by měla nasbírat pomalované kamínky pro charitativní výstavu na podporu zvířat v paraZOO. „Oblázky pro návštěvníky nachystáme, ale budeme moc rádi, když si děti přinesou vlastní kamínek z procházky a u nás si ho pomalují,“ říká Konvalinová a doplňuje, „obLÁSKY pro paraZOO budeme vystavovat a nabízet k prodeji na říjnovém festivalu Hmyzák a celý výtěžek bude věnován na péči o zvířata.“ Do akce „obLÁSKY pro paraZOO“ se zapojují i místní umělci a další příležitost takto podpořit paraZOO budete mít na tradiční výstavě obrazů Podblanický plenér 14. září ve Vlašimském parku.

 

Kontakt:

alena.konvalinova@csop.cz

724101784

Autor/ka: Redakce Jiskra