Některé kapely jsou již s Benešovem neodmyslitelně spjaty, jiné si své místo na benešovské hudební scéně teprve budují. Milovníci taneční hudby se mohou těšit například i na latinskoamerický večer. Divadelní soubor Komorní studio Áčko vystoupí s představením „Rokenrol pro Bejbyho“ a přehlídku akcí v neposlední řadě doplňuje i kabaret či posvícenská zábava. Vstup na všechna představení je zdarma.
Benešov city live není jedinou akcí, která 11. 7. 2018 začíná. Tento den bude zahájena v 19.30 hod. na Masarykově náměstí i výstava československého filmového plakátu, která potrvá do 31. 8. 2018. Počátky filmového plakátu jsou u nás spojeny s nástupem 20. století. Tyto první plakáty obsahovaly výhradně text, který byl později doplňován drobným dekorem. S nástupem zvukového filmu v 30. letech se československé plakáty začaly podobat vzorům ze Západu. Charakteristickými pro ně byly kresby hlavních postav doplněné pozadím tvořeným výraznými jednobarevnými plochami. Po roce 1948 se stal jediným oficiálním výtvarným stylem pro plakáty socialistický realismus a dominantu tvořily filmové fotografie nebo realistické portréty. Zlatá éra českého filmového plakátu nastala v 60. letech, kdy se jeho forma výrazně proměnila. Politická situace mnohým umělců nedovolila volně tvořit, a proto se část z nich uchýlila právě k užité grafice, do níž přenášeli vlastní styl mnohdy inspirovaný novými uměleckými směry. Na plakátech je patrná výrazná typografie, práce s koláží, surrealismus či prvky abstrakce. Významnými osobnostmi této doby se stal například Milan Grygar, Jiří Balcar, Karel Vaca nebo Zdeněk Ziegler.
BENEŠOV CITY LIVE je multižánrový open air festival, který na Masarykově náměstí nabízí hudbu, tanec, divadlo a filmy. V roce 2018 se odehraje jeho 3. ročník. Koná se od 11. července do 26. srpna. Tato letní kulturní událost patří svým charakterem i časovým rozsahem mezi výjimečné akce tohoto druhu v ČR. V bohatém programu si může opravdu každý napříč generacemi vybrat to, co jej zajímá, a odnést si tak neobyčejné kulturní zážitky.
Připravila: Mgr. Jana Uhrová, MěÚ Benešov
Není to vůbec přehledné, je to katstrofální!!!!!!!!!!!!!!!!