Když se ohlíželi za uplynulými obdobími, všímali si obětavé práce některých svých kolegů a jako poděkování za jejich aktivitu jim byla udělena řada vyznamenání. Mezi nejvyšší vyznamenání Českého svazu včelařů se řadí odznak "Zasloužilý včelařský pracovník", který na dubnové konferenci převzali vážení včelaři pan Jan Šíma z Benešova, toho času předseda základní organizace v Benešově a předseda okresní organizace Benešov, pan František Hlaváček z Vlašimi. Vyznamenání převzali z rukou MVDr. Miloslava Peroutky CSc., člena republikového výboru Českého svazu včelařů, který je navíc aktivně zapojen do komise pro zdraví včel. Oceněna byla i práce dalších včelařů, a to významnými oceněními Českého svazu včelařů "Vzorný včelařský pracovník", vyznamenáním "Vzorný včelař okresního výboru" nebo "Čestné uznání okresního výboru".
MVDr. Miloslav Peroutka CSc. a ing. Hanka Chmelová při předávání vyznamenání (foto vlevo). Předání odznaku "Zasloužilý včelařský pracovník" (zleva) Františeku Hlaváčkovi z Vlašimi a Janu Šímovi z Benešova.
Letos se mezi zástupci včelařů z okresu objevila řada nových mladých tváří, členská základna se v posledních letech mírně omlazuje a snad je to i zásluha řady včelařských kroužků mládeže, které se na popularizaci včelařství u těch nejmladších ročníků podílejí značnou měrou. Velmi úspěšný je včelařský kroužek mládeže z Vlašimi. Tamní děti se pod vedením Františka Hlaváčka pravidelně úspěšně zúčastňují řady soutěží se včelařskou tématikou. Od minulého roku jsou dva včelařské kroužky i v Benešově, další fungují při organizacích v Načeradci, Netvořicích a Trhovém Štěpánově.
O med a o včelky je v poslední době mezi veřejností velký zájem, což všechny včelaře samozřejmě těší. O tomto zájmu svědčí například neustále se zvyšující návštěvnost v expozici "Včelí svět" v obci Hulice, která je pro veřejnost otevřena od roku 2012. V minulém roce byla otevřena nová rozhledna Špulka na vrchu Březák u obce Lbosín a i tam se mohou návštěvníci seznámit se životem včel, a to na jednom ze stanovišť naučné stezky na cestě k rozhledně.
Včelaři si připili tradiční medovinou především na zdraví svých včeliček, protože bez nich bychom tu naší krajinu ani zdaleka neměli tak krásnou, jakou ji máme nyní. Bez zdravých včeliček bychom postupně přicházeli o dobré ovoce i o květiny kolem nás, protože by je neměl kdo opylovat, a v neposlední řadě by nám scházel i lahodný med, bez něhož si celá řada z nás nedokáže představit svou každodenní snídani, nebo šálek dobrého čaje. Proto si včelaři váží dobré spolupráce včelařských organizací s veterinární správou a rádi mezi sebou na konferenci přivítali milé hosty MVDr. Zdeňka Císaře a MVDr. Jakuba Škrabala.
Včelaři si připíjejí na zdraví svých včeliček - zleva František Hlaváček (předseda okresní organizace Benešov) , Ing. Milan Plaštiak (jednatel okresní organizace), MVDr. Miloslav Peroutka CSc. a Ing. Hanka Chmelová (členové předsednictva okresního výboru Benešov).
Včelařům samozřejmě přejeme, aby se jim i jejich včelkám vyhýbali všechny nemoci, aby tak mohli včelaři i včelky v klidu pracovat. Přejeme jim přívětivé počasí, bohatou snůšku a jako odměnu za jejich práci i dostatek lahodného medu. Mnohým zákazníkům již došly zásoby z minulé sezóny, a tak již netrpělivě očekávají první letošní med od svého včelaře. Přejme oběma stranám, aby bylo medu v letošním roce dostatek a aby tak mohl být uspokojen nejen mlsný jazýček včelaře a jeho rodiny, jeho přátel, sousedů či známých ale i zákazníků ze širšího okolí.
Seznam oceněných, kterým bylo předáno vyznamenání na okresní konferenci Českého svazu včelařů (ČSV) Benešov:
* Zasloužilý včelařský pracovník republikového výboru ČSV: Jan Šíma (ZO Benešov) a František Hlaváček (ZO Vlašim).
* Vzorný včelařský pracovník republikového výboru ČSV: Ing. Milan Plaštiak (ZO Louňovice pod Blaníkem), Ing. Zdeněk Ryšánek (ZO Vlašim) a Ing .Pavel Rudolský (ZO Vrchotovy Janovice).
* Odznak vzorný včelař okresního výboru ČSV Benešov: Ing. Hanka Chmelová (ZO Benešov), Marta Stibůrková (ZO Krňany), Zdeněk Dvořák (ZO Bystřice), Antonín Tůma (ZO Netvořice), Petr Stejskal (ZO Týnec nad Sázavou), Josef Barek (ZO Týnec nad Sázavou), František Havlíček (ZO Trhový Štěpánov).
* Čestné uznání okresního výboru ČSV Benešov: Přemek Petrák (ZO Neveklov), Ing. Pavel Maleček (ZO Čechtice), Petr Dvořák (ZO Dolní Kralovice) a Lukáš Zajíček (ZO Pyšely).
Ing. Hanka Chmelová, jednatelka ZO ČSV Benešov
<a href=http://genericforzoloft.trade/>zoloft</a> <a href=http://buyviagraonline.webcam/>viagra</a> <a href=http://diclofenac-sodium.bid/>drug voltaren</a> <a href=http://inderal.tech/>inderal</a> <a href=http://cialisdaily.cricket/>view homepage</a> <a href=http://amoxil.website/>amoxil</a> <a href=http://cheapest-cialis.gdn/>cheapest cialis</a>