Ve středu 25. března měly děti možnost přijít do Domu dětí a mládeže Benešov ozdobit vajíčka staročeskou technikou – voskem. Na akci se předem přihlásilo 12 děvčat, některá přijela až z Mnichovic. Akci si pro děti připravila Ing. Zuzana Sedláčková, která zdobí vajíčka výhradně voskem už od dětských let.
Děvčata odcházela domu s vajíčky, která si sama ozdobila. Jistě si tuto si techniku vyzkouší i doma při velikonoční výzdobě.
Středeční odpoledne patřilo také soutěžím – Bingu a Tanečnímu koberci, kde děti pod vedením Ivany Růžičkové změřily své síly a získaly i drobné odměny.
A do třetice – dvacítka dětí ze školní družiny ZŠ Netvořice si přijela vyrobit pod vedením Lídy Strachotové srdce z keramické hlíny. Bude to krásný dárek ke Dni matek.
-ddm-