Přihlásit se Registrovat se
Neděle 15. června 2025 Kontakt
Jiskra
  • Benešov
  • Vlašim
  • Votice
  • Týnec nad Sázavou
  • Sázava
  • Sedlčany
  • Břežany
  • Bystřice
  • Čechtice
  • Čerčany
  • Červený Újezd
  • Český Šternberk
  • Čtyřkoly
  • Daměnice
  • Divišov
  • Dolní Kralovice
  • Heřmaničky
  • Hradištko
  • Hulice
  • Hvězdonice
  • Chmelná
  • Chocerady
  • Chotýšany
  • Jablonná
  • Jankov
  • Ješetice
  • Jílové u Prahy
  • Kácov
  • Kamberk
  • Kamenice
  • Kosova Hora
  • Kozmice
  • Krhanice
  • Křečovice
  • Křivsoudov
  • Kvasejovice
  • Lešany
  • Louňovice
  • Lštění
  • Maršovice
  • Mezno
  • Miličín
  • Mladá Vožice
  • Mnichovice
  • Monínec
  • Načeradec
  • Nespeky
  • Nesvačily
  • Netvořice
  • Neustupov
  • Neveklov
  • Nová Živohošť
  • Olbramovice
  • Osečany
  • Ostředek
  • Pecerady
  • Petroupim
  • Popovice
  • Poříčí
  • Postupice
  • Prosenická Lhota
  • Pyšely
  • Ratměřice
  • Samechov
  • Sedlec-Prčice
  • Senohraby
  • Smilkov
  • Soběšín
  • Stranný
  • Struhařov
  • Střezimíř
  • Takonín
  • Teplýšovice
  • Tloskov
  • Trhový Štěpánov
  • Václavice
  • Veliš
  • Velké Popovice
  • Vojkov
  • Zbořený Kostelec
  • Zlenice
  • Zvěstov
  • Zpravodajství
  • Inzerce
  • Kalendář akcí
benesovske-zeny-potrebuji-spise-dzentlmenstvi-nez-feminismus-1644943341.jpg
BENEŠOVSKÉ ŽENY POTŘEBUJÍ SPÍŠE DŽENTLMENSTVÍ NEŽ FEMINISMUS
mistrovstvi-evropy-v-discgolfu-2021-benesov-konopiste-1628576001.thumbdfwwb8bvj3.jpg
Mistrovství Evropy v discgolfu 2021 - Benešov Konopiště
malashnikow-dobyva-benesov-1558357630.thumblnww6w8doa.jpg
Malashnikow míří na Muzejní noc do Benešova
Miminka narozená v červnu 2025
  1. Hlavní strana
  2. Články
  3. Z regionu
  4. Týnecké vlakové nádraží mění radikálně svou tvář

Z regionu

tynecke-vlakove-nadrazi-meni-radikalne-svou-tvar-1456317639.jpg

Týnecké vlakové nádraží mění radikálně svou tvář

Publikováno 25.2.2016 01:02, aktualizováno 25.2.2016 01:02

Již loni byla zahájena investice Revitalizace trati 210 v úseku Praha-Vrané nad Vltavou-Čerčany. V letošním roce stavební práce dorazily i nádraží v Týnci nad Sázavou, jehož vlakové nádraží zažije velký skok vpřed.

Na nádraží bude vybudováno poloostrovní nástupiště, dosazen informační systém pro cestující, budou položeny nové moderní koleje a výhybky a v neposlední řadě bude Týnec zabezpečen moderním počítačovým zabezpečovacím zařízením. Přinášíme konkrétní informace o stavebních etapách výstavby a opatřeních, která z toho budou pro cestující plynout. 

Etapy rekonstrukce nádraží:

Železniční stanice v Týnci nad Sázavou prochází kompletní modernizací. V jejím rámci bude provedena rekonstrukce železničního svršku a spodku a také vybudováno nové poloostrovní nástupiště. Stavbu provádějí pro Správu železniční a dopravní cesty společnosti STRABAG Rail a.s. a AŽD Praha s.r.o.

Práce jsou naplánovány následovně:

1.            etapa (1. 2. - 4. 3. 2016)

Práce budou probíhat na rekonstrukci železničního svršku, spodku a nově zřizovaném poloostrovním nástupišti. Bude demontováno sypané nástupiště mezi 1. a 2. kolejí. Přístup na nástupiště k vlakům směr Čerčany a Praha je po vyznačené provizorní přístupové cestě. V dopravní budově budou probíhat stavební úpravy.

V této etapě vlaky jezdí dle platného jízdního řádu.

2.            etapa (4. 3. - 25. 3. 2016)

Dne 4. 3. 2016 bude zahájena výluka v úseku Čerčany – Týnec nad Sázavou a výluka 3. koleje v železniční stanici Týnec nad Sázavou. Pokračovat budou práce na rekonstrukci železničního svršku, spodku a nově zřizovaném poloostrovním nástupišti a kabelových trasách. Přístup na nástupiště k vlakům směr Praha bude po vyznačené provizorní přístupové cestě. V dopravní budově budou nadále probíhat stavební úpravy.

V této etapě budou vlaky jezdit dle platného jízdního řádu pouze ve směru z/do Prahy. Vlaky ve směru z/do Čerčan budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Po skončení této etapy bude uvedeno do provozu nové poloostrovní nástupiště v délce 170m se zvýšenou hranou 550mm nad niveletou koleje. Přístup na nástupiště bude po nové bezbariérové přístupové cestě.

3.            etapa (26. 3. - 29. 4. 2016)

Dne 26. 3. 2016 začíná výluka úseku Týnec n. S – odb. Skochovice. V této etapě budou sneseny všechny staniční koleje v žst. Jílové u Prahy a Davle a 5. a 7. kolej v žst. Týnec nad Sázavou. Práce budou probíhat na rekonstrukci železničního svršku, spodku a nově zřizovaném poloostrovním nástupišti, kabelových trasách, sdělovacím a zabezpečovacím zařízení.

V této etapě bude rovněž provedena oprava železničního přejezdu v Týnci nad Sázavou, což si vyžádá uzavírku komunikace.

V průběhu 3. etapy budou vlaky jezdit dle platného jízdního řádu pouze ve směru z/do Čerčan. Vlaky ve směru z/do Prahy budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

V provozu již bude nové ostrovní nástupiště.

Za nepříjemnosti, které jsou nevyhnutelným průvodním jevem stavební činnosti, se všem dotčeným předem omlouváme.

Strabag Rail a.s.

Autor/ka: Redakce Jiskra

Tagy

  • vlaky
  • sždc
  • týnec nad sázavou
  • modernizace
  • posázavský pacifik
  • posázaví
  • vyluka
Historie
Významné události dne 15. června
vyznamne_udalosti_dne_15_cervna_578.jpg
Životní styl
15. června má svátek Vít
vit-barta.jpg
Spolky
Léto mezi zvířátky.
leto-mezi-zviratky-1565765178.jpg

Akce v regionu

STRAHOVANKA v Kamberku letní parket na fotbalovim hřišti od 16°°hodin do 21°°hodin
30.11.-0001 12:11
SOBĚHRDSKÉ VÍTÁNÍ LÉTA, hraje Vranovnka a Unigena
30.11.-0001 12:11
PYŠELSKÁ BICYKLOVKA - CYKLOVÝLET NAŠÍM KRAJEM SOBOTA 29.4. SRAZ PYŠELSKÉ NÁMĚSTÍ
30.11.-0001 12:11
PYŠELSKÝ KOPEČEK 2017, BĚŽECKÉ ZÁVODY V KROSU A CANICROSSU, PYŠELY-FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ
30.11.-0001 12:11
kiss party
30.11.-0001 12:11

Související články

  • Za taji budovaného tunelu Deboreč
  • Informace z výstavby koridoru díl třináctý
  • Dlouhá nepřetržitá výluka na železničním koridoru
Veřejná diskuze
V diskusi se nachází celkem 1 příspěvků
Vložit komentář
  • #1 Lukas n 185.47.220.*** 26.02.2016 22.56

    Konecne

    Reagovat

Přidat komentář

 
benesovske-zeny-potrebuji-spise-dzentlmenstvi-nez-feminismus-1644943341.jpg

BENEŠOVSKÉ ŽENY POTŘEBUJÍ SPÍŠE DŽENTLMENSTVÍ NEŽ FEMINISMUS

Feminismus ve svých popularizačních textech mimo jiné poukazuje na nerovnoprávné postavení žen ve světě profesních kariér. Znalci však upozorňují, že mnohdy spíše než o diskriminaci jde o ženskou moudrost, která nepotřebuje kariérně soutěžit s druhými a zaměřuje se především na harmonii života. Ten, kdo ale trvá na tom, že postavení a výše platů…
inzerat

Akce v regionu

STRAHOVANKA v Kamberku letní parket na fotbalovim hřišti od 16°°hodin do 21°°hodin
30.11.-0001 12:11
SOBĚHRDSKÉ VÍTÁNÍ LÉTA, hraje Vranovnka a Unigena
30.11.-0001 12:11
PYŠELSKÁ BICYKLOVKA - CYKLOVÝLET NAŠÍM KRAJEM SOBOTA 29.4. SRAZ PYŠELSKÉ NÁMĚSTÍ
30.11.-0001 12:11
PYŠELSKÝ KOPEČEK 2017, BĚŽECKÉ ZÁVODY V KROSU A CANICROSSU, PYŠELY-FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ
30.11.-0001 12:11
kiss party
30.11.-0001 12:11
I Love Sport 02
Sarajevo LB02
Posázaví LB3
Město Benešov LB 02
Modré z Nebe LB
Jiskra
Všechna práva vyhrazena 2012 - 2025 Jiskra Benešov s.r.o., adresa redakce: Žižkova 2040, 25601 Benešov
Telefon: +420 317 726 636, +420 734 688 588, E-mail: inzerce@jiskra-benesov.cz
Webová reklama Novinová inzerce Předplatné Kontakt
Server www.jiskra-benesov.cz nabízí prostor pro nahrávání, sdílení a prohlížení dokumentů, fotografií, obrázků a videí. Všeobecné smluvní podmínky užívání publik serveru www.jiskra-benesov.cz • Provoz internetového informačního portálu umístěném na adrese www.jiskra-benesov.cz zajištuje společnost Jiskra Benešov s.r.o. se sídlem Žižkova 2040, Benešov. Za obsah příspěvků umístěných na portále odpovídá výhradně autor příspěvku. Příspěvky před vložením neprocházejí korekturou redakce týdeníku Jiskra. Společnost Jiskra Benešov s.r.o. si vyhrazuje právo příspěvek smazat v případě, že bude jeho obsah odporovat dobrým mravům, bude xenofobní, rasistický, vulgární, navádějící k nezákonnému nebo nemorálnímu jednání nebo poškozující dobré jméno provozovatele portálu.
  • Zpravodajství
  • Kalendář akcí
  • Inzerce
  • Vyhledávání:
  • Přihlásit se
  • Registrovat
Rubriky
  • Z regionu
  • Sport
  • Hobby
  • Vzdělání
  • Životní styl
  • Spolky
  • Maminka
  • Covid info
  • Kultura
  • Historie
  • Kam za zábavou
  • Hovoříme s lidmi z Benešovska
  • Voticko a Miličínsko
  • Kalendář akcí
  • Inzerce
  • Předplatné
  • Kontakt