Celý den se nesl v duchu neformálních setkání absolventů školy, rodičů a přátel školy a všech ostatních hostů. V 10 hodin se na novém víceúčelovém hřišti sehrála utkání v malé kopané a házené. Netvořická fotbalová přípravka porazila fotbalisty z Hradištka poměrem 6:0.
Následovaly zápasy v házené absolventek školy různých věkových kategorií. Byl to úžasný zážitek pro všechny přítomné - vidět po letech děvčata, která s veškerou vážností a zodpovědností i plným nasazením nechala na hřišti svůj um, energii a fyzické síly. Bylo vidět, že házená má v Netvořicích dlouholetou tradici a oblibu. Konečné pořadí není podstatné. Důležitější je fakt, že se děvčata dala dohromady a všem divákům zprostředkovala nevšední sportovní zážitek.
Ve 13 hodin se před budovou školy uskutečnilo slavnostní otevření projektu „Zóna aktivního odpočinku pro region Netvořicko“ a projektu „Snížení energetické náročnosti zateplením budov školy a tělocvičny“. Zahájení se zúčastnil hejtman Středočeského kraje ing. Miloš Petera. Ocenil práci základní školy i Městyse Netvořice a popřál všem hodně úspěchů a sil v letošním školním roce. Díky oběma projektům má škola nový kabát a zároveň i areál školy je pěkně a účelně upraven pro děti z mateřské i základní školy a také pro veřejnost.
V průběhu celého dne oslav probíhal současně Den otevřených dveří v budově školy, kde byla instalována výstava z historie i současnosti školy. Dále si hosté mohli prohlédnout kroniky školy, jednotlivé odborné učebny, kde jim byla odprezentována pedagogickými pracovníky ukázka práce na interaktivních tabulích apod.
Na hřišti probíhaly v odpoledních hodinách hry pro nejmenší, odkud nikdo neodešel s prázdnou.
V 15 hodin byla zahájena akademie základní školy, která se konala ve školní tělocvičně. Vystoupila školní družina, dále jednotlivé třídy, taneční kroužek a na závěr sportovní gymnastky, které zacvičily na netradičním nářadí - airtracku. Po celou dobu se bylo na co dívat. Jednotlivá vystoupení se dětem podařila a naplněné hlediště odměňovalo účinkující dlouhým potleskem.
„Chci poděkovat všem, kteří se o hladký a pěkný průběh celé akce zasloužili, tedy všem pedagogickým i ostatním zaměstnancům školy, Městysi Netvořice, sponzorům a dobrovolníkům, kteří pomohli při úpravách areálu školy či realizaci sportovních akcí a všem žákům školy, kteří připravili divákům nejeden pěkný zážitek. Poděkování patří i ing. Jiřímu Stibůrkovi za zapůjčení venkovních panelů s krásnými záběry pana Miloše Maňase z našeho regionu.“ Poděkovala všem, kteří se na přípravách oslav podíleli, ředitelka školy Mgr. Ludmila Vodehnalová.
„Dovolte, abych popřála všem pedagogickým pracovníkům i ostatním zaměstnancům netvořické základní školy do další práce hodně zdraví, sil, trpělivosti a odhodlání. Pedagogická činnost je velice náročná a pro naši společnost zásadní. Plně si tento fakt uvědomujeme a snažíme se navazovat na kvalitní pedagogickou činnost v této škole, svou práci považujeme za poslání a pevně věříme, že naši žáci obstojí důstojně v životě a s láskou budou vzpomínat na roky zde strávené.“ Dodala L. Vodehnalová.
ZŠ Netvořice