Můžete čtenářům Votických novin stručně popsat vaši osadu?
Pod náš osadní výbor spadá opravdu hodně obcí na rozsáhlém prostoru. Je to Buchov, Hostišov, Zdeboř, Hory, Ohrada, Větrov a Mysletice.
Jaké investice se vám podařilo uskutečnit v roce 2017?
Provádíme na etapy rekonstrukci místního spolkového domu. V minulosti jsme tam zakoupili třeba novou kuchyňskou linku.
Jaké investice plánujete na rok 2018?
V letošním roce se zatím nepovedlo uskutečnit žádnou investici. Není stále uskutečněn náš požavek na opravu výtluků na rušné komunikaci Mysletice-Větrov-Hory, která je ve velmi neutěšeném stavu. Hodně se na ní podepsaly objížďky z minulosti a aktuální objíždění kvůli uzavřené ulici Táborská ve Voticích. Druhá velká investice, která do dnešního dne není hotová, je veřejné osvětlení v Hostišově. Bohužel je v dnešní době obtížné sehnat zhotovitele, jelikož mají firmy hodně práce a lhůty pro dodání jsou v řádu měsíců.
Přikládají občané v Mysleticích sami ruku k dílu?
Přikládají. Když je potřeba, tak se zúčastní i dost velký počet lidí. Zejména u akcí, které jsou velkého rázu a jsou ve prospěch všech.
Jste spokojeni se stávající finanční politikou Města k osadám?
Určitě.
Co vás v Mysleticích nejvíce trápí? Potřebovali byste do něčeho výrazněji investovat?
Věci jako kanalizace nebo vodovod jsou u osad obtížné, jelikož jsou osady malé a dál od Votic. Respektive kanalizace na dešťovou vodu v těch větších osadách je. Jedná se o Hostišov a Mysletice. A co se týče vodovodu, tak každá chalupa má svoji vlastní studnu, takže zatím tu není potřeba ze strany občanů. Trápí nás ale stav již zmíněné komunikace Mysletice-Hory.
Jste spokojeni s dopravní obslužností osady s městem? Uvítali byste nějaké změny?
Dopravní obslužnost z jednotlivých osad je autobusově relativně dobře zajištěna a zbytek používá vlastní dopravní prostředky. Jediný problém, který vidím, je uzavírka ulice Táborská ve Voticích. Doprava do Votic tak musí probíhat přes Hostišov a přejezd silnice I/3 považuji za mimořádně náročný a nebezpečný proces.
V jaké fázi je požadavek na výstavbu protihlukových stěn v Hostišově?
Jelikož jsme nebyli přizváni k řešení tohoto problému, tak bohužel nemám o tomto žádné podrobnější informace.
Jak byste zhodnotil spolupráci mezi Městem Votice a vaším osadním výborem?
Na dobré úrovni. To co je potřeba řešit, řešíme s radním Čápem, který to má na starosti a vždy je vyhověno bez problmů.
V květnu se v Mysleticích uskutečnila prezentace urbanistické studie veřejného prostoru. Jak podle vás jednání proběhlo a co říkáte na představené studie a následné připomínky občanů?
Připomínky občanů byly oprávněné a studie nebere v potaz život na vesnici. Protože to s čím přišli, to neodpovídalo prostoru ve kterém žijeme a to co se tu děje. Tedy zemědělství a chov koní. Prostor pro dopravu a průjezd velké zemědělské techniky je u nás nutný a mnoho návrhů by omezilo její průjezdnost.
V Mysleticích zaznělo, že občané by rádi přesunutí drátů vysokého napětí do země. Děje se něco ze strany Města v této věci?
Zatím nic. Byla by to jedna z krásných věcí, kdyby vesnice nebyla zadrátovaná vrchem a dráty nehyzdily veřejný prostor.
Můžete čtenáře Votických novin pozvat na nějaké kulturní, společenské a sportovní akce, které budete v Mysleticích letos pořádat?
Ve větším rozsahu nic nepořádáme. Máme ale v plánu akci pro děti u místní požární nádrže s lovem ryb a dětskými hrami. Bude to v první polovině září.